ניתוח אף

ניתוח אף נחלק לסוגים שונים, הרפואי (כגון תיקון מחיצות וכו’) וזה המבוצע מטעמים אסתטיים. ניתוחים אלה מסייעים לאנשים אשר אינם שבעי רצון ממבנה האף שלהם ומעוניינים לשפר את מראהו.

במהלך ניתוח אף ניתן להגדיל או להקטין את האף, לשנות את הזווית בין האף לשפה, לתקן סטיות במחיצות האף, להסיר גבנון בולט, לעצב את קצה האף, ליצור שקע בשורש האף או להקטין את הקונכיות (SMR)  .

בשונה מניתוחים באזורים אחרים בגוף, יש להביא בחשבון שניתוחי אף יכולים לשנות את מראה הפנים בצורה משמעותית. לכן, קרוב לוודאי שיגררו תגובות מהסביבה ועליכם להיערך לכך ולזכור שזהו חלק טבעי בתהליך.

למי מתאים לבצע ניתוח אף

ניתוח אף מתאים בדרך כלל לאנשים במצב בריאות כללי תקין, בעלי בגרות נפשית וציפיות ראליות. ניתן לנתח נערות מעל גיל 15.5 ונערים מעל גיל 16. ההבדל נובע מהסיבה שהאף מתפתח וצומח בגיל הנעורים, וקצב ותקופת הגדילה משתנה בין נשים לגברים.

השאירי פרטיים עכשיו לייעוץ עם ד"ר אייל שפירא

ניתוח אף משולב – פתרון רפואי ואסתטי בהליך אחד

אחד היתרונות של ניתוח אף אסתטי הוא שבנוסף לפתרון החיצוני ניתן לפתור במקביל בעיות רפואיות כגון תיקון מחיצות וקונכיות המפריעות לנשימה, לכן כדאי לבדוק אם יש צורך בכך. חשוב לדעת כי גם ניתוח אף רפואי טומן בחובו סיכוי לשינוי במראה האף, ועל כן מוטב לתכנן את השינוי ולהפיק ממנו את המרב, בהתאמה למראה הפנים ולרצון המטופלים.

ניתוח אף החלמה– כמה זמן נדרש?

בשונה מטיפולים אסתטיים אחרים, ניתוח אף הנו מורכב יותר וכולל נגישות למערך הנשימה, האוזניים והגרון. ניתוח אף מבוצע לרוב בהרדמה כללית או בטישטוש עמוק ומשך ההתאוששות הצפוי הינו עד כשבועיים.

אחד השיקולים בהחלטה האם ומתי לבצע ניתוח אף הוא משך ההחלמה. יש הטועים לחשוב כי לא נכון לקיים את הניתוח בקיץ מאחר והחום הכבד יקשה על ההחלמה. עובדה זו נכונה רק עבור אלו המעוניינים לעבור לגור באוהל בים לאחר הניתוח, תחת השמש הקופחת וללא תנאי היגיינה בסיסיים. בתהליך ניתוח אף החלמה המתקיימת בבית הממוזג אין כל מניעה מלקיים את הניתוח בכל עונות השנה. יחד עם זאת חשוב להדגיש כי זמן ההחלמה עד לקבלת התוצאה הסופית הינו כ-6 חודשים  עד אשר הנפיחות והבצקת יורדות לחלוטין והרקמה הרכה ורקמת העור “מתישבות” בצורה סופית על העצמות והסחוסים.

הצוות הרפואי של מרפאות אלה, בראשות ד”ר שפירא, ישמח לעמוד לרשותכם לצורך  הכוונה וייעוץ אישי

מרפאות אלה

  • טיפולי כירורגיה פלסטית
  • רפואה אסתטית - טיפולים אסתטיים
  • טיפולי פלסטיקה גניקולוגית

שאלות נפוצות

  • האם ניתוח אף אסתטי מסייע לטיפול באלרגיות?
  • האם קיימים מצבים בהם לא מומלץ לעבור ניתוח אף?
  • מהם הסיבוכים האפשריים כתוצאה מניתוח אף?

ניתוח אף אסתטי או רפואי לא נותנים מענה ישיר לאלרגיה, אולם ניתן במהלכם לקטום את קונכיות האף הנוצרות בשל התופעות האלרגיות ולהקל על תופעות הלוואי והקושי הנשימתי הנגרם בעקבותיהם.

לא מומלץ ואף אסור לעבור ניתוח אף במהלך החלמה ממחלה קשה, הצטננות או הופעת הרפס באזור האף והפה. יש לשתף את הרופא המנתח בנוגע ללקיחת תרופות קבועה או נקודתית.

לאחר ניתוח אף ובמהלך תקופת ההחלמה האף וסביבתו יסבלו מנפיחות ואדמומיות שיפחתו בהדרגה. ייתכנו גם דימומים מן האף בימי ההחלמה הראשונים. היה והדימום מתגבר ו/או בלתי פוסק חשוב לפנות לרופא המטפל.