ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות

פגמים אסתטיים בשפתי הפות יכולים להיווצר כתוצאה מלידות או ירידת משקל דרסטית ולעיתים הם מולדים. אם פגמים אלה בולטים או מפריעים במיוחד, הם עלולים לגרום לבושה וחוסר ביטחון, ואף לגרום לכאב ולקושי בזמן קיום יחסי מין או במהלך פעילות גופנית. בנוסף, שפתיים מוגדלות מועדות להזעת יתר ולריח לא נעים. הטיפולים הפלסטיים להקטנת השפתיים הפנימיות נחשבים יעילים מאוד ומאפשרים עיצוב שפתיים פנימיות וחיצוניות בצורה אסתטית מיטבית.

תיקון שפתיים פנימיות/קטנות

שפתיים פנימיות, המכונות גם שפתיים קטנות, עלולות לסבול מסוגים שונים של פגמים מטרידים. מראה לא אסתטי, שפתיים גדולות ובולטות, א-סימטריה, צלקות לאחר חתך בזמן הלידה או שינויי פיגמנטציה. פגמים אלה ניתנים לפתרון מלא ע”י שיטות הטיפול המוצעות במרפאות אלה.

הצוות הרפואי של מרפאות אלה, בראשות ד”ר שפירא, ישמח לעמוד לרשותכם לצורך הכוונה וייעוץ אישי בנושא ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות ועוד.

לקביעת פגישת ייעוץ אישית בנושא ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות, השאירו פרטים כעת בדף צור קשר ונציג הצוות המקצועי של מרפאות אלה יחזור אליכם בהקדם.

למי מתאים ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות?

ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות מתאים לנשים שמעוניינות לשפר את המבנה ולהקטין את גודלן או אורכן של השפתיים הפנימיות.

באופן כללי, אין מגבלות של גיל וכל אישה מעל גיל הבגרות יכולה לגשת לניתוח הקטנת שפתיים פנימיות, ובלבד שמצבה הבריאותי והרפואי מאפשר זאת

השאירי פרטים עכשיו לייעוץ עם ד"ר אייל שפירא בנושא ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות

שיטות לביצוע ניתוח שפתיים קטנות/פנימיות

נכון להיום קיימים שני סוגים של ניתוח להקטנת שפתיים פנימיות באיבר המין הנשי, הליך כירורגי מסורתי שהיה נהוג בעבר והליך כירורגי חדשני בשילוב לייזר.

ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות המבוצע על ידי חתך

שיטה זו היא השיטה המסורתית, הפשוטה והוותיקה להקטנת השפתיים הקטנות באיבר המין הנשי. בשיטה זו המנתח חותך את החלקים הבולטים של השפתיים הקטנות ולאחר מכן תופר. בטכניקה זו ההליך הכירורגי מסתיים בתוך כפחות משעה, לטכניקה זו יתרונות רבים:

1. ניתוח שפתיים פנימיות בשיטה זו מותירה צלקות עדינות.

2. בטכניקה זו ניתן לטפל בפיגמנטציה שנמצאת לאורך הגבול העליון של השפה

3. בשיטה זו ניתן לטפל במחקרים בהם ישנה סימטריה בין השפתיים הפנמיות

ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות בשילוב טכנולוגיית לייזר

שיטה זו חדישה יותר אך גם מורכבת יותר וההליך דורש יותר זמן, בדרך כלל בין שעה לבין שעתיים. טכניקה זו למעשה מפצה על כל החסרונות של הטכניקה הישנה להקטנת שפתיים פנימיות. בשיטה זו נדרשת מיומנות כירורגית גבוהה יותר אך היתרון הגדול שטמון בה הוא שהיא שומרת על מראה טבעי של השפתיים. הכירורג חותך בעזרת לייזר את השפתיים בחלקן הפנימי לרבות עודפי העור, וקו התפר לא נראה או שהוא ממש מזערי. הצלקות מינימליות ופרמטרים חשובים כמו צבע, גוון ואנטומיה של השפתיים שומרים על המשכיות ונראים טבעיים. לשיטה זו של היתוח הקטנת שפתיים פנימיות יש, אפוא, כמה יתרונות:

1. בטכניקה זו של ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות זו הצלקות כמעט ולא נראות או שהן ממש מינימליות.

2. התוצאה היא טבעית ואין הבדלי גוון או צבעים.

3. ניתן להבטיח סימטריה בין השפתיים הפנימיות.

הערכות מקדימה לניתוח הקטנת שפתיים פנימיות

לפני עריכת ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות יש לבדוק את מצבה הרפואי והבריאותי של כל מטופלת. יש לקחת בדיקות דם ובדיקות נוספות, המותאמות אישית לכל מטופלת.

כמו כן, יש להיערך לפני הניתוח להליך של הרדמה מלאה או טישטוש.

החלמה לאחר ניתוח הקטנת שפתיים קטנות

ביצוע ניתוח הקטנת שפתיים קטנות מחייב זמן התאוששות בחדר הניתןח שנע בין שעתיים לשלוש שעות. לאחר ההתאוששות המטופלת משוחררת לביתה כאשר עליה לנוח בבית במשך שבוע. בזמן הזה אסור לה לעסוק בפעילויות אקטיביות נמרצות או מאומצות ויש להקפיד על מנוחה כדי שהתפרים לא יפתחו.

מטופלות שעברו ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות יוכלו לחזור בהדרגה לשגרה לאחר שבוע, וניתן לשוב ולקיים יחסי מין כבר לאחר 5 עד 6 שבועות מיום הניתוח.

הצוות הרפואי של מרפאות אלה בראשות ד”ר שפירא, ישמח לעמוד לרשותכם לצורך הכוונה וייעוץ אישי בנושא ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות, ופירוט לגבי  עיצוב שפתי הפות לפני ואחרי.

לקביעת פגישת ייעוץ אישית בנושא ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות, השאירו פרטים כעת בדף צור קשר ונציג הצוות המקצועי של מרפאות אלה יחזור אליכם בהקדם.

מרפאות אלה

  • טיפולי כירורגיה פלסטית
  • רפואה אסתטית - טיפולים אסתטיים
  • טיפולי פלסטיקה גניקולוגית

שאלות נפוצות

  • מתי יש צורך בביצוע הקטנת שפתיים פנימיות?
  • האם ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות הוא בהכרח קוסמטי?
  • מתי לא מומלץ לעבור הקטנת שפתיים פנימיות?

הצורך בביצוע הקטנת שפתיים פנימיות לא נובע מתוקף קיומה של בדיקה כזאת או אחרת, אלא מתחושתה הסובייקטיבית של המטופלת ודיווחיה על הפרעה באיכות החיים כתוצאה מכך (בין אם זה גרד מקומי, הזעת יתר מקומית, ריח רע, קושי בקיום יחסי מין וכו') וכמובן תלוי במצבה הרפואי של המטופלת.

התשובה היא לא. ישנן נשים שנולדות עם מבנה שפתיים פנימיות הנוטה לאי-סימטריות ואף קיפול פנימה, הגורם לכאבים ואף לדימומים בעת קיום יחסי מין. עיוות של השפתיים , שסעים, חורים כתוצאה נזקי הילדות. כאמור מקרים של הקטנת שפתיים פנימיות נובעים גם ממניעים רפואיים ולאו דווקא סימטריים.

ישנם מקרים בהם התופעה אינה בולטת במיוחד ואינה גורמת לאי נוחות אלא אך ורק נראית מעט לעין. במקרים אלה אין הכרח לבצע ניתוח הקטנת שפתיים פנימיות, אלא על פי דרישת המטופלת.
יחד עם זאת, חשוב לציין כי תוצאות הטיפול עשויות להישחק אצל נשים שטרם קיימו יחסי מין ו/או טרם חוו לידה ווגינלית עם שינויי הגיל, קיום יחסי מין והשפעותיהם של שינויים הורמונליים.