בריחת שתן – דרכים להתמודדות עם דליפת שתן

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

דליפת שתן היא בעיה נפוצה בקרב נשים. יש סוגים שונים של דליפת שתן, בראש ובראשונה הנפוץ ביותר זה דליפת שתן בעקבות מאמץ. בהרבה מאוד מקרים מדובר בנשים לאחר לידה, שבעקבות הלידה נוצרו שינויים ברצפת האגן ורפיון של האזור כולו.

פתרונות לבריחת שתן

בריחת שתן ממאמץ יכולה להיות קלה או משמעותית, ובהתאם לדרגת החומרה כך יש פתרונות שונים. כאשר אנחנו מדברים על דרגה קשה אין למעשה בנמצא פתרון אחר מלבד ניתוח. במטרה לשפר את הדליפה ולצמצם אותה ולשפר את איכות החיים של המטופלת. במקרים הקלים של בריחת שתן הפתרונות הניתוחיים אינם טובים דיים, והסיכון שטמון בהם הוא משמעותי. אך יש כמה אופציות טיפוליות אחרות.

אחד הפתרונות הם חיזוק רצפת האגן על ידי פיזיותרפיה, ביו-פידבק או תרגילים לעיצוב רצפת האגן. אך פתרון זה דורש התמדה לאורך כל החיים.

הצרת נרתיק בלייזר – פתרון יעיל לבריחת שתן בדרגה קלה

פתרון נוסף הוא חיזוק רצפת האגן על ידי שימוש בטכנולוגיית לייזר או כפי שנהוג לכנות הליך זה: הצרת נרתיק בלייזר. בתהליך זה מחדירים לייזר לנרתיק ועל ידי כך גורמים לכיווץ של הרקמות ועיבוי של רקמת נרתיק, המביאים לחיזוק רצפת האגן. פתרון זה מקל על דליפת שתן ברמות קלות. זה פתרון פשוט, שאינו כרוך בכאב והוא מרפאתי, ללא כל צורך בניתוח, עם החלמה מינימאלית של יום או יומיים. מדובר בסדרה של טיפולים, כאשר בסוף הסדרה האישה מרגישה שיפור משמעותי בדליפה ובמרבית המקרים הדליפה נעלמת כליל.

לקביעת פגישת ייעוץ עם הצוות המקצועי של מרפאות אלה בנושא התמודדות עם דליפת שתן קלה, צרו קשר בדף הצור קשר

עוד מהבלוג שלנו

ד”ר אייל שפירא

מרפאות אלה לטיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים הן פרי חזונו של ד”ר אייל שפירא, מבכירי המנתחים הפלסטיים בישראל. מרפאות אלה מציעות תחת קורת גג אחת מכלול טיפולים אסתטיים וניתוחים פלסטיים בתחומי האסתטיקה הרפואית, רפואת לייזר, גניקו-פלסטיקה, כירורגיה משחזרת ועוד.