הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים

 

בתהליך ההזדקנות, כמות החומצה ההיאלורונית הטבעית בגופנו פוחתת. חומצה היאלורונית היא חומר טבעי המיוצר בגוף ומצוי בחללים שבין תאי העור. היא משמשת בסיס לקולגן ולסיבי אלסטין המעניקים לעור את נפח וגמישות. ככל שכמות החומצה ההיאלורונית הולכת ופוחתת בגוף, חל תהליך של התייבשות העור, היווצרות קמטים ואובדן המראה החיוני של הפנים.

הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים

הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים

אחד הפתרונות היעילים ביותר לכך הוא הזרקת חומצה היאלורונית, הזהה כמעט לחלוטין לחומצה הטבעית המיוצרת בגוף. חומצה היאלורונית זו נספגת בעור ומסייעת במילוי קמטים ומניעת קמטים באזורים המטופלים. יש לדעת כי השפעת הטיפול אינה נמשכת לצמיתות, ויש לחזור ולהזריק את החומצה אחת לתקופה (ברוב המקרים פעם ב – 9 – 12 חודשים).

אזורי ההזרקה האופטימאליים לחומצה היאלורונית למילוי קמטים הם קמטים בפנים, כגון הקמט שבין האף לשפה, קמטים בקצות השפתיים, מסביב לפה ובאזורים נוספים.

 

אופן ביצוע הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים

הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים מתבצעת לאחר הרדמה מקומית בעזרת משחת הרדמה או בזריקת הרדמה דנטאלית. במהלכו של טיפול מילוי קמטים זה, מוזרקות כמויות קטנות של חומצה היאלורונית לאזורים המיועדים בפנים בדיוק רב, באמצעות מחט עדינה המוחדרת אל מתחת לעור.

משך הטיפול של הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים הוא קצר יחסית ונע בין 20-30 דקות לכל היותר. ניתן לחזור לפעילות רגילה מיד בתום הטיפול, אם כי מומלץ להימנע משתיית משקאות חמים מיד לאחריו. במהלך יומיים – שלושה שלאחר הטיפול, רצוי לעסות מעט את האזור שבו בוצעה ההזרקה מספר פעמים ביום כדי לסייע לפיזור אידיאלי של החומצה מתחת לעור. לאחר הטיפול ניתן לשטוף את נפנים ולמרוח קרם אך יש לעשות זאת בזהירות ובתנועות קלות כדי למנוע פיזור של החומר המוזרק.

כשלושה שבועות לאחר ההזרקה הראשונית מומלץ לשוב לביקורת רופא כדי לבחון את התוצאות, ובמידת הצורך לבצע תיקון.

לעיתים, לאחר הזרקת חומצה היאלורונית עשויה להופיע נפיחות קלה למשך 24 עד 48 שעות, אדמומיות באזור ההזרקה ו/או סימנים כחולים. במקרים נדירים יכולה להופיע אלרגיה לחומר, אשר ניתנת לטיפול בעזרת אנטי היסטמינים (או במקרים קשים באמצעות סטרואידים).

בפגישת ייעוץ מקצועית במרפאות אלה, ייעץ לכם הרופא המטפל לגבי האזורים המומלצים להזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים, ויעמוד לרשותכם בכל שאלה.

שאלות נפוצות

מקובל לבצע מילוי קמטים על ידי הזרקת חומצה היאלורונית סביב גיל השלושים, כאשר מתחילים קמטוטי הבעה ראשונים. סביב גיל זה הקמטים שטחיים יותר וניתנים למילוי ביתר קלות. יש לציין כי הטיפול אינו מחליף מתיחת פנים המטפלת בקמטים עמוקים יותר, בנזקי זמן גדולים יותר ובעור נפול, האופייניים לגילאים מתקדמים יותר.


מילוי קמטים על ידי הזרקת חומצה היאלורונית נחשב אמנם לפעולה קוסמטית, אך למעשה הינו פעולה פולשנית שדורשת מיומנות מקצועית מיוחדת ולכן מחייבת רופא בעל הכשרה מתאימה. בנוסף לכך, חובה לוודא כי החומר המוזרק מגיע במזרק סגור, סטרילי ובעל אישור של משרד הבריאות.


חומצה היאלורונית הינה חומר טבעי, המיוצר בגוף האדם ולכן נחשבת לחומר בטוח לשימוש. יחד עם זאת, אין מספיק מידע אודות מידת ההשפעה שעשויה להיות על הזרקת החומר לנשים בהיריון, נשים מיניקות ולמטופלים מתחת לגיל 18. בשל נטיית החומר הטבעי להיספג בגוף ולהכנס למחזור הדם ובשל היעדר המידע, הנטייה היא שלא לבצע הזרקת חומצה היאלורונית למילוי קמטים עבור אוכלוסיה זו.