הצרת נרתיק בלייזר

הצרת נרתיק בלייזר

הצרת נרתיק בלייזר

עם הגיל, וודאי לאחר הריונות ולידות, חלה אצל נשים רבות היחלשות של הרקמות התומכות ברצפת האגן. תופעה זו פוגמת בהנאה מיחסי מין ואצל נשים רבות גורמת לירידה בביטחון העצמי. טיפול הצרת נרתיק בלייזר כולל חיזוק והידוק הרקמות התומכות ברצפת האגן, הסרת עודפי עור מיותרים, הצרת קוטר הנרתיק ותיקון צניחות במידה וקיימות. התוצאה של טיפול הצרת נרתיק בלייזר היא שיפור משמעותי בביטחון וכמובן בתפקוד והנאה מיחסי מין לשני בני הזוג. טיפול זה אינו מתאים לכל אישה ויש להבדק טרם ההחלטה על הטיפול המתאים. דוגמא לטיפול נוסף  כוללות הצרת הנרתיק בניתוח.

 

Femilift: טכנולוגיה חדישה להצרת נרתיק בלייזר

טיפול הצרת נרתיק בלייזר מבוצע בטכנולוגיית הלייזר החדשנית Femilift בידי מנתחים שהוכשרו וקיבלו הסמכה לטיפול בשיטה. טכנולוגיה זו מאפשרת ביצוע הטיפול הצרת נרתיק באופן לא פולשני, ללא אשפוז, ללא הרדמה, ללא צלקות וללא כאב. באמצעותה ניתן לבצע הצערה של רקמות התומכות ברצפת האגן שנחלשו וכפועל יוצא לקבל הצרה של הנרתיק. נשים הסובלות מדליפת שתן במאמץ, לאחר טיפול כזה, יוכלו להרגיש הטבה במצבן אם כי הטיפול אינו יעיל בכל דרגות החומרה במקרים אלו.

כדי להשיג את התוצאות הרצויות בתהליך הצרת נרתיק בלייזר, נדרשים על פי רוב שלושה טיפולים במרווחים של 3 – 5 שבועות. לשיטה שיעורי הצלחה גבוהים ביותר. להשגת תוצאה טובה עוד יותר, ניתן להזריק שומן אשר נשאב ממקומות אחרים בגוף.

טיפול הצרת נרתיק בלייזר נמשך כ-30 דקות ללא הרדמה וללא צורך בתהליך התאוששות. לאחר הפעולה ההחלמה חזרה לשגרה מתרחשות בתוך זמן קצר מאוד.

 

היתרונות של הצרת נרתיק בלייזר

לטיפול הצרת נרתיק בלייזר יתרונות רבים, כגון:

1. הצרת נרתיק בלייזר הינה טיפול מקומי, לא פולשני ואינו מותיר צלקות כלל.

2. פעולת הלייזר מעבה את רירית הנרתיק וכתוצאה מכך מייצרת כיווץ והידוק של הרקמות ברצפת האגן ובכך משקמת את הנזק המצטבר שנגרם להן עם השנים ובעקבות הלידות.

3. בדומה לטיפולי אסטתיקה אחרים בלייזר, חום הלייזר מעודד ייצור קולגן ואלסטין ובכך מסייע בחיזוק הרקמות ברצפת האגן ובין היתר גם בשרירי האגן שתומכים בקירות הנרתיק ומכווצים אותם.

4. בין הטיפולים ניתן לחזור לתפקוד מיני מלא 48 שעות לאחר הטיפול.

הצוות הרפואי של מרפאות אלה, בראשות ד”ר שפירא, ישמח לעמוד לרשותכם לצורך הכוונה וייעוץ אישי בנושא הצרת נרתיק בלייזר.

.

שאלות נפוצות

תופעת צניחת הנרתיק אמנם אופיינית יותר לסביבות העשור החמישי לחיים, אך יחד עם זאת, לידות (נרתיקיות וקיסריות), שינויים הורמונליים וכו' עשויים להאיץ את התהליך כבר בגיל צעיר יותר. הצרת נרתיק בלייזר נותנת מענה מיידי בגילאים השונים בהם איכות החיים נפגמת כתוצאה מצניחה ורפיון של קירות הנרתיק והתרחבותם, החל מדליפת שתן קלה מאוד בעת מאמץ וכלה בהנאה מיחסי המין ופגיעה ביחסים הזוגיים ובבטחון העצמי עקב כך. מכיוון שמדובר בפעולה פשוטה אשר ניתן לחזור עליה מספר פעמים במהלך החיים, ניתן לבצעה גם אם לא סיימת ללדת וע"י כך לשמר ולשפר את טיב הרשמות לאורך השנים.


טיפול הצרת נרתיק בלייזר אינו מטפל באופן ישיר בבריחת שתן, אך כאשר קירות הנרתיק משוקמים והדוקים, הם מסייעים גם בתמיכה בשלפוחית השתן ובשופכה. כך שבאופן עקיף, טיפול הצרת נרתיק בלייזר עשוי לסייע במידת מה בבריחת שתן, בעיקר כאשר מדובר בבריחת שתן קלה. במקרים אלו, פיזיותרפיית ביו פידבק ותרגילים יום יומיים מוחלפים בפעולה פשוטה ולא כואבת שדורשת תחוזקה אחת לשנה – שנה וחצי. יחד עם זאת, במקרים של בריחת שתן משמעותית, מומלץ לטפל בכך באופן ישיר וממוקד, בד"כ ע"י ניתוח.


כעקרון, טיפול הצרת נרתיק בלייזר אינו כרוך בתופעות לוואי כלשהן למעט צריבה קלה בעת הטיפול עצמו.
מיד לאחר הטיפול ישנה הפרשה קלה מהנרתיק שחולפת כעבור 24 – 48 שעות. המשמעות היא שניתן לחזור לתפקוד רגיל מיד לאחר הטיפול ולפעילות מינית כעבור 48 שעות, אך תמיד טוב להיות קשובות לגוף ולאותותיו.