ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה

שדיים גדולים הם סמל מובהק לנשיות ולחושניות, אך לא כולן התברכו בהם. נשים רבות בעלות חזה קטן חשות פגיעה בדימוי הנשי שלהן, ברמת הביטחון העצמי ובשביעות הרצון מגופן.

ניתוחי הגדלת חזה מאפשרים הגדלת נפח השד בעזרת שתלי סיליקון (עד שתי מידות בחזייה), בהתאם לרצונות המטופלת ולפרופורציות הפיזיולוגיות שלה.

ניתוחי הגדלת חזה מבצעים רק לאחר שהשד הגיע לבשלותו, כלומר ברוב המקרים מעל גיל 17 – 18 שנים. עם זאת, במקרים בעייתיים במיוחד, שבהם השד או השריר שתחתיו אינם צומחים כלל, או במקרים של חוסר סימטריה בולט, ניתן לבצע תיקונים גם בגיל מוקדם יותר.

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה מתאים לנשים צעירות שסובלות מתת-התפתחות של החזה או לנשים המעוניינות בחזה גדול יותר. כמו כן, ניתוח הגדלת חזה מתאים לנשים אחרי לידות הסובלות מהתרוקנות השדיים ומעוניינות להחזיר להם את צורתם המקורית על ידי מילויים. במקרה כזה, אם ישנם עודפי עור משמעותיים וצניחה של הפטמה, קרוב לוודאי שיהיה צורך בביצוע הרמת שדיים מסוג כלשהו. ניתוח כזה שונה מהגדלת חזה רגילה.

במהלך פגישת הייעוץ דר׳ שפירא מכוון את המטופלת ומסייע לה לקבל את ההחלטות הנכונות והמתאימות לה ביותר. תפקידו להתאים למטופלת באופן מיטבי את גודל השתלים, את סוג הניתוח ואת מיקום החתך להחדרת השתל בהתאם למבנה גופה, אורח חייה וגורמים נוספים הנלקחים בחשבון.

צוות מרפאות אלה בראשות ד”ר שפירא יעניק לכל מטופלת את הייעוץ וההכוונה המקצועיים הטובים ביותר, כדי שהבחירות תהיינה מתאימות, נכונות ומחמיאות ביותר עבורך.

שאלות נפוצות

שלוש הדרכים המקובלות למיקום החתך להחדרת השתל הן בקפל השד התחתון, או בגבול העטרה התחתון, או בבית השחי. החתך בקפל השד התחתון הוא המקובל ביותר, היות שהוא מאפשר למנתח את השליטה הטובה ביותר, לצד היותו כמעט בלתי נראה (אם הוא מבוצע במדויק). חלק מהמנתחים מעדיפים לבצע חתך בבית השחי, בעיקר משום שהוא מוסתר עוד יותר.

דר׳ שפירא עובד בכל השיטות נהוגות, ומיקום החתך מותאם לכל מטופלת בהתאם להחלטה המשותפת שהתקבלה בפגית הייעוץ עם המנתח.


מיקום השתל בחזה, או כפי שהוא קרוי בשפה מקצועית, "מנח השתל", ימוקם באחד משני אזורים אפשריים - מעל לשריר בית החזה או מתחתיו. לכל שיטה יתרונות וחסרונות.

מנח תת-שרירי - יתרונות הנחת שתלים מתחת לשריר הם משמעותיים, משום שבשיטה זו קיים פחות סיכוי להרגיש את השתל. גם תופעות של אי סדירות פני השתל ("קפלים”, או "גלים") הן נדירות יותר בשיטה זו. בנוסף, גם הסיכון לצניחת השד נמוך מאוד כשהשתל במנח תת-שרירי.

לצד זאת, לא תמיד נכון להשתמש במנח-תת שרירי לשתלים. הוא מתאים בעיקר לשדיים גבוהים יחסית, ללא עודף עור ניכר ועם פטמות במנח גבוה. משך הזמן להשגת תוצאת הניתוח מושלמת הוא ארוך יותר במנח תת-שרירי, וכן תהליך השיקום הוא ארוך ומורכב יותר, ומצריך התנתקות מחיי היומיום. בשיטה זו התוצאה הראשונית אינה יפה וטבעית, ונדרשים כ-3 חודשים עד להשגת תוצאה מלאה.

מנח על-שרירי - תוצאת הניתוח מידיות, והשיקום מהיר יותר. חסרונותיו הם שהוא מתאים יותר לשדיים נפולים או בעלי בסיס צר.

הניתוח מבוצע בהרדמה כללית משך ההתאוששות הצפוי הוא בין ימים בודדים עד כמקסימום של 10 ימים.