התפתחויות חדשות בניתוחי שאיבות שומן

ד”ר אייל שפירא, מומחה לכירורגיה פלסטית ממרפאות “אלה”, מתארח בתוכנית “מיליון היופי”, בה מסביר על ההתפתחויות החדשות בתחום שאיבות השומן.

מה זה תאי שומן?

מדובר ברקמה שאנחנו נולדים איתה, כמות תאי השומן בגוף קבועה וכמעט ולא משתנה לאורך החיים ותפקידה לצובר שומן. כאשר אנו משמינים התאים מתנפחים כמו בלון וצוברים שומן, שלמעשה אנחנו לא יוצרים תאי שומן נוספים.

הפיזור של התאים הוא שונה מאחד לשני, הוא מותנה גנטית יש הבדלים גנטיים בין גברים לנשים, אך גם בין אישה לאישה, גבר לגבר יש שינויים גנטיים.

מה החדשות?

אנחנו מדברים על טכנולוגיה חדשנה שנוספת לניתוחי שאיבת שומן המסורתיים, שאנחנו נכנסים עם ומסלקים את השומנים העודפים. לכך אנחנו מוסיפים גם אנרגיה של לייזר, בתוך הצינור רץ סיב אופטי ואנחנו למעשה יורים את הקרן לייזר על הרקמות מפנים תוך כדי שאיבה.

הקרן מפרקת את תאי השומן בצורה אפקטיבית ואחידה יותר, מה שמאפשר למקסם את האלמנט של השאיבה המכנית. וכך הסיכון לאי סדירות על פני העור  יורד כאשר משתמשים בלייזר.

אילו אזורים ניתן לשאוב?

אצל גברים אפשר לפסל את שרירי הבטן, ישנם גברים שסובלים מהגדלה של חזה, בנוסף ניתן לבצע שאיבת שומן באזורים בעייתיים לגברים ונשים כמו: הבטן, מותנים, ירכיים, זרועות, צוואר ועוד.

התאים שאנחנו שואבים החוצה יכולים לשמש כשומן התזה למילוי צרכים אסתטיים, אבל גם אצל נשים שעברו קריטית שד. ניתן למלא את החסר הזה על ידי השומן שנשאב.

Share The Story